Blog > Komentarze do wpisu

Dramatyczny faul na Marcinie Wasilewskim.

Do faulu doszło podczas meczu ligowego rozgrywanego pomiędzu Anderlechtem [Wasilewskiego] ze Standardem (1:1). Axel Witsel zfaulowal naszego rodaka tuż przy lini bocznej, atakując wyprostowaną noga. Efekt - otwarte podwójne złamanie prawej nogi oraz zerwanie więzadeł krzyżwoych. Wasilewskiego zniesiono na noszach, a piłkarz Standardu został ukarany czerwoną kartką.

Obejrzałam filmik- wygląda przerażająco! I ten ból!

http://tv.zczuba.pl/zczubatv/1,89849,6982101,Koszmarna_kontuzja_Wasilewskiego__wideo_.html

Oglądajac to przypomniałam sobie, że podobny faul w sensie tak brutalny miał miejsce ponad roku temu na Eduardo Alves da Silva.

http://www.youtube.com/watch?v=rc4_yT7aGek&feature=related

"Dnia 23 lutego 2008 roku Eduardo da Silva w 3 minucie spotkania Arsenalu z Birmingham City został brutalnie sfaulowany przez Martina Taylora. Jak wykazały badania piłkarz doznał otwartego złamania stawu skokowego i zerwania w nim wszystkich więzadeł. Stopa piłkarza wygięta została w nienaturalnym kierunku pod kątem 90 stopni, zostały w niej zerwane naczynia krwionośne" - źródło wikipedia.

Po 10 miesiącach wrócil na boisko. U Wasilewskiego najbardziej optymistyczna wersja początkow przewidywała 8 miesięcy, na chwilę obecną jest to już 10-12 miesięcy. Trzeba wierzyć, że będzie się wszystko dobrze goić, pozostaje tylko życzyć szybkiego powrotu do zdrowia!

 

wtorek, 01 września 2009, juve_fun

Polecane wpisy

  • just try to be happy.

    sounds good and easy.

  • Podróżując PKP

    Podróże koleją :) Mimo wszystko je lubię! Zawsze coś się dzieje. Specjalnie napisałam ‘mimo wszystko’ bo jest wieeele osób, które ciągle narzekają..